Cost of Groceries
![]() |
||
Groceries | Price ![]() |
CAD ![]() |
![]() |
||
![]() Lactaid Milk Lactose Free Whole, 96 Fl. Oz |
$5.99 | 7.66 |
![]() Butter, 8 oz tub |
$2.79 | 3.57 |
![]() Yogurt, Chobani 5.3 oz |
$1.49 | 1.9 |
![]() Eggs, Organic brown, 1 dozen |
$5.09 | 6.51 |
![]() Cream Cheese, Philadelphia 8 oz bar |
$3.69 | 4.72 |
![]() Bread, Stroehmann 100% Whole Wheat |
$4.49 | 5.74 |
![]() Cereal, Cheerios, 8.9 oz box |
$3.00 | 3.84 |
![]() Orange, Navel Large, 1 each |
$1.98 | 2.53 |
![]() Banana, Organic, 1 each |
$0.32 | 0.4 |
![]() Apple, Fuji Large, 1 each |
$2.00 | 2.56 |
![]() Tomato, Roma Organic, 1 each |
$0.82 | 1.04 |
![]() Russet Potato, 1 each |
$1.98 | 2.53 |
![]() Coca-Cola Classic, 24 pkg |
$9.59 | 12.27 |
![]() Water (Deer Park), 24 pkg |
$4.79 | 6.13 |
Cost of Health & Beauty
![]() |
||
Items | Price ![]() |
CAD ![]() |
![]() |
||
![]() Colgate Toothpaste, 6 oz pkg |
$3.00 | 3.84 |
![]() Dove Beauty Bar with Deep Moisture White, 2 pkg |
$5.09 | 6.51 |
![]() Pantene Pro-V Shampoo & Conditioner 2 in 1 Classic All Hair Types - 25.4 Fl Oz |
$8.19 | 10.48 |
![]() Gillette Simply Venus Razor Disposable, 4 Count |
$8.49 | 10.86 |
![]() Gillette MACH3 Razor Disposable Smooth Shave, 3 Count |
$6.99 | 8.94 |